
Ondanks corona kunnen veel cursussen gewoon doorgaan. Beeldbank Stichting Lezen & Schrijven
(Foto: MARC BLOMMAERT)Uw Nederlands verbeteren? Volg dan een cursus in de bibliotheek!
RIDDERKERK - Wilt u beter Nederlands leren lezen en schrijven? Of beter met de computer leren werken? In Ridderkerk zijn diverse mogelijkheden om verder te leren.
”In Ridderkerk zijn er ongeveer 5000 mensen die moeite hebben met lezen en schrijven”, zegt Suzanne Vonk, netwerkcoördinator Basisvaardigheden. “Goed kunnen lezen, schrijven en de computer gebruiken zijn tegenwoordig steeds belangrijker om al je zaken goed te kunnen regelen. Als je hier moeite mee hebt, kun je meedoen een cursus die bij jou past.”
Vaardigheid
Er zijn mogelijkheden voor mensen die in Nederland geboren zijn en hun Nederlands weer extra willen oefenen. “Sommige mensen hebben wel basisonderwijs gevolgd, maar hebben daarna niet veel meer gelezen en geschreven. Dat was niet nodig voor hun dagelijks leven”, vertelt Vonk. “Wat mensen vaak vergeten: taal is een vaardigheid. Als je het niet gebruikt, dan kun je het kwijtraken. Maar gelukkig kun je het ook weer leren!”
Ook zijn er cursussen voor mensen die nieuw zijn in Nederland en de Nederlandse taal (beter) willen leren. De enige eis is dat mensen hun inburgeringsexamen gehaald hebben of geen verplichting meer hebben. Er zijn verschillende cursussen, bijvoorbeeld gericht op opleiding, werk en kinderen.
Inburgeringsexamen
“Binnenkort start er een groep speciaal voor mensen die het inburgeringsexamen niet gehaald hebben en wel graag Nederlands willen leren. Deze lessen zijn heel praktisch en gericht op het dagelijks leven.”
De cursussen worden de gemeente gesubsidieerd. Deelnemers betalen een eigen bijdrage van € 50,=. De meeste cursussen gaan ook door in de coronatijd. Iedereen die verder wil leren of vragen heeft kan bij het Taalpunt van de Bibliotheek AanZet terecht: taalpuntridderkerk@debibliotheekaanzet.nl en 088 242 5050.
-
17:00
-
14:10
-
10:54
-
6:46
-
Melanie van Versvandemarkt.nl: ‘Dit is geen werk, maar een hobby’
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
1 dag geleden
4
-
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Mylan uit Ridderkerk is helaas niet de Alleskunner
2 dagen geleden
-
Oproep: op zoek naar bijzondere verhalen uit de regio voor lokaal magazine
2 dagen geleden
-
Nazaat kastanjeboom van Anne Frank geplant in Ridderkerk
2 dagen geleden
-
Vol terras bij Ross Lovell met paspoppen als gasten
3 dagen geleden
4
-
Coronabesmettingen in Ridderkerk stijgen flink
3 dagen geleden
8
-
Ex-betaald voetballer Sieme Zijm als trainer naar vv Rijsoord
3 dagen geleden
-
Advertorial De eerste financiële meevaller van dit jaar
4 dagen geleden
-
Daan Kardol nieuwe fractievoorzitter SGP Ridderkerk
4 dagen geleden
-
Drie nieuwe films in filmblok Cine ‘67 op RTV Ridderkerk
4 dagen geleden
-
Schijnwerpers op medewerkers afvalbranche met AfvalHelden
4 dagen geleden
1
-
Peter Meij op CDA-lijst Tweede Kamer als lijstduwer
5 dagen geleden
3
-
6 dagen geleden
4
-
6 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
7 dagen geleden
Meest gelezen




Meeste reacties





Nieuwsoverzicht
-
Stanley van Galen maakt kasten en dressoirs op maat: ‘Standaard bestaat niet bij mij’
17:00
-
Zangeres Emmy Eve brengt met nieuwe single ode aan monogamie
14:10
-
Via Lizzy’s boek leren kinderen meer over bijzondere eetwensen
10:54
-
‘Koffie-to-Go’ bij Bezoekerscentrum De IJsvogel
6:46
-
Melanie van Versvandemarkt.nl: ‘Dit is geen werk, maar een hobby’
1 dag geleden