Afbeelding

Onze luchtkwaliteit

Algemeen

INGEZONDEN

Beste inwoners van Ridderkerk. 

Onlangs is er een rapport verschenen over de luchtkwaliteit in Nederland .

Van de 342 gemeentes in Nederland zijn er 339 gemeentes die een betere luchtkwaliteit hebben dan Ridderkerk en 2 die nog slechter zijn.

Ik heb afgelopen donderdag gebruik gemaakt van mijn spreekrecht bij de commissie vergadering.

Ik heb de aanwezige volksvertegenwoordigers aan gesproken dat zij moeten zorgdragen dat wij burgers een gezonde en goede luchtkwaliteit gewaarborgd krijgen en dat zij met dit rapport dit als prioriteit nummer 1 moeten zetten. 

Ik heb ook uitgelegd dat nu elke bebouwing van groen in deze gemeente niet meer kan en dat b.v de Boomgaard in Rijsoord moet blijven waar die voor is bestemd namelijk een Bufferzone. 

Ik heb ook uitgelegd dat elk besluit van onze volksvertegenwoordigers om nu nog groen te bebouwen zij daar dan verantwoordelijk voor zijn en voor nog verdere verslechtering van de luchtkwaliteit voor zijn burgers. 

De argumentatie dat er woningen gebouwd moeten worden in verband met de woningnood is niet meer relevant omdat op 200 meter van de boomgaard in Stationstuinen 400 extra woningen komen en dat is toch ook onze regio. 

Ridderkerkers spreek uw volksvertegenwoordigers erop aan dat het een grondrecht is dat de overheid zorgdraagt voor schone lucht, u mag dat van ze eisen. 

C.A. Teljeur 

Advertenties uit de krant