
INGEZONDEN Komst Flexwijk
AlgemeenRijdend over Ringdijk ter hoogte van Rotterdamseweg viaduct wordt het oog getrokken naar de twee historische boerderijen aan de Benedenrijweg, met ertussen een stukje fraai agrarisch landschap met knotwilgensloot (de Blaakwetering). Een voormalig burgemeester liet zich eens ontvallen, “hier geniet ik elke dag weer van als ik erlangs kom, zoiets moet je als gemeente koesteren, daar moet je zuinig op zijn, het wonen moet leuk blijven hier in Ridderkerk”. Het betreft een van de laatst overgebleven stukjes historisch Ridderkerk.
Als het aan onze huidige ambtenarij ligt dan gaat er een “tijdelijke” woonwijk met 97 flats verrijzen. De ontsluiting is gepland naar de drukke Sportlaan tussen tunnel en kruispunt Willemstraat (wie verzint zoiets). Je vraagt je af, hoever gaat men nog met het volplempen van de laatst opengebleven stukjes Ridderkerk waarover we recent nog in de landelijke media konden lezen dat de luchtkwaliteit tot de 3 slechtste van Nederland behoort.
Ridderkerk ligt ingekneld tussen een ruit van zeer drukke snelwegen, je ziet steeds meer grote grijze blokkendozen verrijzen waar hele dag vrachtwagens af en aan rijden.
Straks gaat bij gebrek aan bouwgrond ook nog iemand op het idee komen de Waal te dempen. Vraag me af of onze ambtenaren in hun vrije tijd wel eens kijkje nemen in omgeving, m.n. in buurgemeentes als Ambacht en Barendrecht waar je leuke buurten gebouwd ziet worden met een uitgebreid en VEILIG fietspaden netwerk.
Veel historie verdween in jaren na de oorlog uit Ridderkerk waarvan het centrum met alle hoogbouw inmiddels aardig lijkt op Oost Europese buitenwijk, neem eens iemand in dienst die verstand heeft van stedebouw!
Het huurcontract met de boer die het bouwland huurde is inmiddels opgezegd dus de “vooruitgang” zal wel niet meer te stoppen zijn, als je aan woningbouw denkt op zo’n fraaie locatie bedenk dan iets wat past bij naaste omgeving (die oude boerderijen), laagbouw zoals b.v. een Knarrenhof. Aan woonruimte voor bejaarden is net zo veel behoefte als voor starters en statushouders, die bejaarden laten groot huis achter en komen dan betrekkelijk dicht bij centrum te wonen met alle voorzieningen van dien.
Op de voorlichtingsavonden, waar veel belangstelling voor was, liepen verdacht veel mensen rond met badge op de borst, “Wooncompas”, blijkbaar om nog meer mensen vanuit Rotterdam te kunnen dumpen in Ridderkerk. Vanuit de fraaie brochure die men op de avond uitgereikt kreeg vernomen dat een afvaardiging van verontruste bewoners “constructief” meegedacht zou hebben met opmaken van het ontwerp, echter begrepen van mensen uit die “meedenkgroep” dat er hoofdzakelijk bezwaren gemaakt zouden zijn tegen de plannen.
J. v. Driel















