Wiggert verkocht en monteerde een paar maanden geleden een prachtige keuken.
Wiggert verkocht en monteerde een paar maanden geleden een prachtige keuken.

Van monteur naar bedrijfsleider: Wiggert runt Woonstudio Joy

Door Astrid Potuijt

RIDDERKERK - Een jaar geleden nam Wiggert Gravenland samen met een compagnon het bedrijf Woonstudio Joy over. Het keukenbedrijf is gelegen aan de Keurmeesterstraat 15G. Je zou er zo voorbijrijden. Maar eenmaal binnen schitteren de verschillende keukens je tegemoet.

"Ik heb de opleiding tot keukenmonteur gevolgd en werkte daarna bij een keukenzaak als monteur. Ik vond het erg leuk werk en daarom pakte ik ook meteen de kans toen ik Woonstudio Joy kon overnemen", vertelt Wiggert. "Nu monteer ik niet alleen keukens, maar ik verkoop ze ook en maak 3D-ontwerpen."

Wiggert houdt van projecten. "Het is fijn dat je telkens weer met een nieuwe klus begint als de laatste goed is afgehandeld." Hij vertelt over de klanten die op afspraak en geheel vrijblijvend langskomen. "Sommigen weten precies wat ze willen, anderen hebben nog geen idee. In beide gevallen adviseer ik en denk ik met de klant mee. Zo is het bijvoorbeeld handig om rekening te houden met kasten, lades of apparaten die open staan. Is er dan nog bewegingsruimte? Niet iets waar een koper meteen rekening mee houdt."

Er is veel mogelijk bij de aankoop van een keuken. "We zien ook steeds vaker dat de keuken gerenoveerd wordt. Als de kasten nog goed zijn, kunnen nieuwe frontjes al een groot verschil maken. Of een ander aanrechtblad of een andere achterwand. Renoveren is duurzaam, goedkoper en je zit minder lang in de troep. Want een nieuwe keuken kan vaak inclusief het slopen - dat de meeste mensen zelf doen, maar wij ook uit handen kunnen nemen - zo'n drie weken duren."

Trends

Wiggert ziet ook nieuwe trends in de keukenbranche. "Het hout dat in de jaren 70 populair was, komt weer helemaal terug. Ook groene keukens zijn veelgevraagd en de wijnkoelers komen vaak voor in de wat grotere keukens. En ook de kokendwaterkraan van Quooker is niet meer weg te denken uit de nieuwe keuken." Daarnaast ziet Wiggert veel greeploze keukens, en de kleur beige of taupe is een veelvoorkomende kleur.

Er is veel mogelijk. Wie bij Wiggert aan tafel zit, heeft ontelbaar veel keuzes. Hij denkt mee en adviseert en omdat hij zelf ook monteert, kan hij net een stapje verder meedenken. "En alles is vrijblijvend tot aan de offerte", benadrukt Wiggert. "We voeren absoluut geen opdringerige verkoopmethodes en willen vooral dat de klant volledig tevreden is."

Wiggert houdt van zijn vak. "Een keuken is een belangrijke plek in huis. Het kan een blikvanger zijn, de plek waar het gezellig is en ik houd ervan om iets moois te maken."

Wiggert verkocht en monteerde een paar maanden geleden een prachtige keuken (zie foto). "Dit was een mooi project", zegt hij. "Kijk naar die wijnkoeler en dat keukeneiland, zo ontzettend mooi. Deze keuken is slim ingedeeld. We hebben hier ook een video opgenomen die op onze website te zien is." www.woonstudiojoy.nl. ”Ook zijn we hard opzoek naar personeel. Mocht je interesse hebben, bekijk dan de openstaande vacatures op onze website.''