Koningsdag in Ridderkerk, een groot oranje feest

RIDDERKERK - Koningsdag werd in Slikkerveer, op het Vlietplein, het Dillenburgplein, Rijsoord en in het centrum gevierd. Er waren vrijmarkten, optredens, kinderactiviteiten, veel lekkers en veel oranje bezoekers.
Op het Vlietplein werd de kindervrijmarkt gehouden. De deelnemende kinderen ontvingen een tasje met onder meer een ijsbon, snoep, chips en limonade. Ook was er een springkussen aanwezig. Daarnaast gaf de Scheeps Modelbouw Vereniging Ridderkerk een demonstratie met miniatuurbootjes, waarbij kinderen zelf mochten sturen.

In Slikkerveer kijkt het Ideeteam Slikkerveer terug op een geslaagde dag. Het treintje reed de hele dag af en aan en was voortdurend bezet. Ook de zweefmolen en andere spellen trokken veel belangstelling. Met de komst van een dj was er muziek op het plein en bezoekers konden
genieten van poffertjes.

In het centrum was het al snel druk op de vrijmarkt. De aubade werd traditiegetrouw op het Koningsplein gehouden. Muziekvereniging Harpe Davids en kinderkoor De Sleutel zorgen voor de muziek. Ook het Ridderkerklied werd door presentator en zanger Guus Bok gezongen. Later waren er meerdere optredens op het Koningsplein.

In Rijsoord begon het feest met een toertocht langs verschillende dorpen. Aanlsuitend vond Koningsavond plaats in een grote tent naast voetbalvereniging vv Rijsoord. 

De zon hielp mee aan deze vrolijke dag.

Bekijk de foto's op pagina 8 en nog meer foto's op de
combinatieridderkerk.nl.