Afbeelding

Lezing van auteur Marion Bruinenberg

BOLNES - Bibliotheek Ridderkerk Bolnes houdt op woensdag 3 juni een lezing van auteur Marion Bruinenberg over haar boek Ontaard. Tijdens de avond neemt zij bezoekers mee naar het Drenthe van de jaren 20 aan de hand van historisch beeldmateriaal en persoonlijke verhalen.

In Ontaard staat het verhaal centraal van de Drentse veenarbeider Roelof, die in 1925 naar Canada vertrekt in de hoop op een beter bestaan. Wanneer zijn achterkleindochter honderd jaar later zijn brieven ontdekt en erachter komt dat hij spoorloos is verdwenen, besluit zij zelf naar Canada af te reizen om zijn lot te achterhalen.
Het boek is gebaseerd op het dagboek van Bruinenbergs overgrootvader. Net als haar voorouder maakte zij een eeuw later de oversteek over de Atlantische Oceaan per schip.
Tijdens de lezing vertelt zij over deze ervaring en legt zij parallellen tussen toen en nu, zoals de impact van pandemieën, maatschappelijke polarisatie, emancipatiebewegingen, oorlogsdreiging en het vertrouwen in technologie.

Aanvang 19.30 uur. Inloop vanaf 19 uur. De avond duurt tot 21 uur en wordt gehouden in Bibliotheek Ridderkerk Bolnes aan de Noordstraat 255a in Ridderkerk.
De kosten bedragen 1 euro voor leden en 2 euro voor niet-leden.

Informatie: www.biblio
theekaanzet.nl of via www.mdewit@bibliotheekaanzet.nl.


Theatercollege over ouder worden

RIDDERKERK - Facet houdt op 11 juni een interactief theatercollege over leuk ouder worden met Wies Verbeek.
Na afloop van het theatercollege kunnen bezoekers de boeken ‘n Beetje Leuk Ouder Worden en Handboek voor zestigers van Wies Verbeek aanschaffen tegen een gereduceerde prijs en laten signeren.
In haar boeken neemt Wies Verbeek lezers op een toegankelijke manier mee in alles wat bij deze levensfase komt kijken. Met haar achtergrond als journalist brengt zij herkenbare verhalen, praktische tips en humor samen.

Gratis entree. Aanmelden via www.facetridderkerk.nl/the
atercollege-wies-verbeek/.