
Matthijs Roobol voorzitter landelijke ChristenUnie-jongeren
AlgemeenRIDDERKERK – Matthijs Roobol studeert bestuurskunde in Den Haag, is vrijwilliger bij De Huiskamer, bezorger van De Combinatie in Rijsoord, commissielid voor de ChristenUnie en sinds twee maanden de voorzitter van de landelijke politieke jongerenorganisatie PerspectieF, ChristenUnie-jongeren. En hij is pas 21 jaar.
“In mijn vrije tijd doe ik graag aan hardlopen en voetbal.”
Aan het woord is Matthijs Roobol. Tot voor kort had hij ook nog een baantje in de supermarkt, maar daar moest hij, wegens tijdgebrek, helaas mee stoppen. Dat hij zich inzet voor anderen heeft hij niet van een vreemde. “Mijn ouders zijn ook maatschappelijk geïnteresseerd,” legt hij uit. Zijn interesse voor de politiek stamt nog uit de coronatijd. Hij zat nog op de middelbare school en besloot zich aan te sluiten bij een politieke partij. Vanuit zijn opvoeding voelde hij zich het meest thuis bij een christelijke partij. Dat werd de ChristenUnie omdat die partij, in zijn ogen, het meeste opkomt voor de kwetsbare mensen.
Later sloot hij zich ook aan bij PerspectieF, de landelijke jongerenorganisatie van de ChristenUnie. Eerst werd hij lid van de werkgroep Duurzaamheid. Een jaar geleden werd hij penningmeester en in juni werd hij gekozen als voorzitter. “Je gaat in gesprek met de selectiecommissie en zij maken dan een selectie uit alle aanmeldingen,” legt Roobol uit. Dat hij de enige kandidaat was, maakte het niet minder spannend. “Ze kunnen je altijd nog wegstemmen.”
De belangrijkste taken van de voorzitter zijn leidinggeven aan de vereniging en het bestuur, zodat de bestuursleden goed hun taken kunnen uitoefenen. Daarnaast is Roobol het gezicht van PerspectieF en draagt hij de politieke boodschap van de organisatie uit. De boodschap is gebaseerd op drie kernwaarden: groen, medemenselijk en rechtvaardig. Hierin moeten jongeren niet vergeten worden. Daarnaast zijn er de vergaderingen van PerspectieF in Amersfoort, gaat hij elke week naar de fractievergadering van de Tweede Kamer en adviseert hij, namens PerspectieF, de landelijke partijtop.
Toekomst
In de toekomst lijkt het Roobol leuk om in de landelijke politiek actief te zijn. Het zou mooi zijn als hij Tweede Kamerlid zou kunnen worden. “Maar ook burgemeester, wethouder of andere politieke functies lijken mij leuk,” lacht hij.
De laatste vraag is waar Matthijs zichzelf over een aantal jaar ziet. Daar is hij duidelijk in: “Ik geloof dat God mijn leven leidt, dus ik zie wel wat er over een paar jaar door Hem op mijn pad komt.”















