Lijn 144 rijdt 's avonds niet door Drievliet
Lijn 144 rijdt 's avonds niet door Drievliet

Avondritten van lijn 144 komen niet terug

Algemeen

RIDDERKERK - Er komen in Ridderkerk geen avondritten bij als compensatie voor het (tijdelijk?) verlies van buslijn 143. Het gemeentebestuur had de RET gevraagd om de bussen van lijn 144 in de avonduren door te laten rijden naar Drievliet.

Het busbedrijf schrapte vanwege het tekort aan chauffeurs voor de zomervakantie enkele buslijnen. Een paar kwamen er na de vakantiedienstregeling weer terug, maar de ritten van de 143 worden nog steeds niet gereden. Bij de verdere opschaling van de diensten begin oktober zat hervatting van de busdienst Ridderkerk-Zuidplein er opnieuw niet in.

Lijn 144 is door de RET zelf aangeprezen als alternatief voor de periode dat de bussen van 143 niet rijden. De reizigers zijn er wel twintig minuten langer door onderweg en lijn 144 en heeft ‘s avonds als eindpunt de Jan Luykenstraat. 

De gemeenteraad had na de aderlating met lijn 143 aangedrongen op het ‘s avonds door laten rijden van de bussen van lijn 144 tot aan sporthal Drievliet, zoals overdag ook het geval is.
De RET gaat hier niet in mee. De vervoerder wijst erop dat bus 143 ook niet in de avonduren reed voordat deze werd opgeheven. Over de streep door de avondritten van lijn 144 was volgens de RET al eerder besloten. Het is een maatregel die in het Vervoerplan is doorgevoerd. De RET heeft geen plannen om dit terug te draaien. Hierdoor wordt Drievliet na 20.00 uur alleen door lijn 146 bediend. Reizigers met een andere bestemming dan Zuidplein moeten overstappen.

Extra ritten lijn 146
Schrale troost voor Ridderkerk is dat er twee ritten voor lijn 146 bij zijn gekomen. Bij de opschaling van de dienstregeling afgelopen maand waren een extra vroege rit die om 05.33 uur vertrekt vanaf het Zuidplein en een extra late rit die om 00.14 uur vertrekt vanaf sporthal Drievliet.

Advertenties uit de krant