Afbeelding
Foto:

Ridderkerk zoekt stevige aanpak tegen jeugdcriminaliteit

Algemeen

RIDDERKERK – Partij 18PLUS maakt zich zorgen over een reeks ernstige incidenten waarbij jongeren betrokken zijn. Tijdens het vragenuur in de gemeenteraad vroeg raadslid Lucien Westbroek aandacht voor onder meer een overval in de fietstunnel bij het Oosterpark, een steekpartij in de Paltrokmolen en de aanhouding van twee jongens in de Koolmees vanwege de voorbereiding van een aanslag met een explosief.

Volgens Westbroek groeit onder inwoners de onrust. “Partij 18PLUS maakt zich grote zorgen over de veiligheid van onze inwoners en het veiligheidsgevoel in Ridderkerk,” zei hij. Zijn centrale vraag aan het gemeentebestuur was wat overheid en samenleving samen kunnen doen om het probleem terug te dringen.

 Burgemeester Marco Oosterwijk noemde de incidenten ingrijpend en benadrukte dat de aanpak hoge prioriteit heeft. De gemeente werkt samen met politie en Openbaar Ministerie om jongeren die voor hardnekkige overlast en criminaliteit zorgen beter in beeld te krijgen. Daarbij wordt gekeken naar leiders, meelopers en passende interventies.

 Ook inwoners spelen volgens de burgemeester een belangrijke rol. Melden en aangifte doen blijven noodzakelijk om daders te kunnen vervolgen. Oosterwijk wees erop dat dit ook anoniem of onder nummer kan, zodat persoonsgegevens niet zichtbaar worden in de aangifte.

 De gemeente zet daarnaast onder meer camera’s, tekstkarren, gebieds- en wijkverboden en extra jeugd- en jongerenwerk in. Ook wordt gekeken naar nieuwe bestuurlijke maatregelen, zoals een mogelijke last onder dwangsom voor ouders die onvoldoende toezicht houden op hun kinderen.

 Volgens Oosterwijk is er geen sprake van één vaste groep jongeren, maar van wisselende samenstellingen. Preventie krijgt eveneens aandacht, onder meer via voorlichting op scholen en activiteiten van het jeugd- en jongerenwerk. “We hebben een hele trits van maatregelen die stuk voor stuk op zich niet dé oplossing brengen, maar in samenhang wel degelijk een offensief vormen tegen wat er gebeurt,” aldus de burgemeester.

Advertenties uit de krant