
Vrouwen voor Vrede steunt goede doelen
AlgemeenRIDDERKERK - De Ridderkerkse Vrouwen voor Vrede schenken deze maand 1500 euro aan het Rode Kruis voor hulp aan de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. Daarnaast ontvangt BSMN/Stichting Nepal 1500 euro voor de aanschaf van geiten en trainingen voor vrouwen in Nepal.
Het Rode Kruis heeft gironummer 5125 opengesteld voor humanitaire hulp in Venezuela. Door de zware aardbevingen zijn veel slachtoffers gevallen. De hulporganisatie is direct gestart met zoek- en reddingsacties, medische hulp en evacuaties. Daarnaast is er grote behoefte aan noodopvang, schoon drinkwater, voedsel, hygiënepakketten en psychosociale ondersteuning.
De Badi-gemeenschap in het Surkhet-district in Nepal is al generaties lang uitgesloten van onderwijs, werk en hulp. De lokale organisatie Badi Sarokar Manch Nepal en Stichting Nepal ondersteunen vrouwen uit vijf wijken met trainingen in geitenhouderij, ondernemerschap en samenwerking. Na afloop ontvangt iedere deelneemster zes geiten als startkapitaal. Jaarlijks geeft iedere deelnemer een fokgeit door aan een andere vrouw in het dorp, zodat het project zich verder kan uitbreiden.
De meubelshowroom aan de P.C. Hooftstraat maakt deel uit van het Snuffelpand en verkoopt onder meer banken, tafels, stoelen en kasten. De showroom is iedere woensdag en op de eerste zaterdag van de maand geopend van 10 tot 15 uur.
De winkel aan het Dillenburgplein is geopend op woensdag en zaterdag van 11 tot 15 uur. Tijdens de openingstijden kunnen ook herbruikbare spullen worden ingeleverd.
De meubelshowroom is op zoek naar handige vrijwilligers die zich willen inzetten voor het goede doel.

















