Afbeelding

Tentoonstelling vier wijken in Oudheidkamer

Algemeen

RIDDERKERK - Museum Ridderkerk Oudheidkamer zet tijdens een nieuwe wisseltentoonstelling vier wijken van Ridderkerk centraal. Bezoekers krijgen een beeld van Oost, West, Drievliet en Het Zand, zowel van vroeger als van nu.

Het idee voor de reeks ontstond in 2021 tijdens een vergadering van de werkgroep ‘Wissel’ van Museum Ridderkerk Oudheidkamer. De werkgroep wilde tijdens de wisseltentoonstellingen in de Doumazaal ieder jaar een wijk van Ridderkerk centraal stellen. Daarbij wordt gekeken naar het verleden en het heden van de wijk.

De eerste tentoonstelling in deze reeks ging in 2022 over het centrum van Ridderkerk. Daarna volgden Slikkerveer in 2023 en Rijsoord en Oostendam in 2024. Vorig jaar stond Bolnes centraal.

Voor een volgende tentoonstelling bleek er te weinig materiaal beschikbaar om alleen de wijk Oost centraal te stellen. Hetzelfde gold voor West. Ook voor Drievliet en Het Zand was onvoldoende materiaal beschikbaar voor een afzonderlijke tentoonstelling. De werkgroep besloot daarom de vier wijken samen te brengen in één tentoonstelling met de titel ‘De nieuwe wijken’.

Tijdens de tentoonstelling zijn onder meer foto’s te zien van de Driemaster, wethouder Wienen, het begin van het Oosterpark, De Bloemenjungle, sportverenigingen, de Groene Draeck en verschillende straten. Ook hebben enkele sportverenigingen en bedrijven materiaal voor de tentoonstelling beschikbaar gesteld. Daarnaast wordt aandacht besteed aan energieneutrale woningen.

Hoewel Oost en West niet echt als nieuwe wijken kunnen worden beschouwd en dat ook voor Drievliet en Het Zand geldt, besloot de werkgroep de titel ‘De nieuwe wijken’ te handhaven.

De tentoonstelling is van woensdag 30 september tot en met zaterdag 28 november te zien. Museum Ridderkerk Oudheidkamer is van woensdag tot en met zaterdag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis.

Advertenties uit de krant