Afbeelding
Foto: JOS WESDIJK

Column Buiten de raad gesproken: Ruimte voor rust in Ridderkerk?

Column Column Column

Nog vóór het nieuwe college aan het werk gaat, ligt één onderwerp al op tafel: de invoering van de koopzondag. Dat dit één van de eerste politieke keuzes van de nieuwe coalitie is, vinden wij opvallend.

De discussie over dit onderwerp gaat naar de mening van de ChristenUnie Ridderkerk over méér dan winkelen op zondag. Het raakt aan een fundamentele vraag: wat voor samenleving willen we zijn?

We leven in een tijd waarin alles doorgaat. Winkels zijn langer open, onze telefoon staat dag en nacht aan en werk, sport en sociale verplichtingen lopen steeds meer in elkaar over. Stilstand lijkt niet meer te bestaan. Uit recent onderzoek blijkt dat zeven op de tien Nederlanders positief staat tegenover het idee van een collectieve rustdag. Vooral jongeren blijken behoefte te hebben aan een vast moment van rust.

Ondanks genoemde onderzoeksresultaten kiest het nieuwe college in Ridderkerk voor het mogelijk maken van de koopzondag. Uiteraard zal niet iedere winkel op zondag geopend zijn en blijft iedereen vrij om eigen keuzes te maken. Toch is dit wat de ChristenUnie Ridderkerk betreft een stap in de verkeerde richting. Een gezamenlijke rustdag komt daarmee verder onder druk te staan.

En juist die gezamenlijke rust is van grote waarde.

Voor christenen is de zondag een bijzondere dag. In de kerkdiensten mogen wij God ontmoeten en wordt onderwijs gegeven uit de Bijbel. Het is ook een dag waarop gezinnen samen zijn, familie elkaar bezoekt, vrijwilligers zich inzetten, buren tijd hebben voor een gesprek en mensen op adem komen voordat de nieuwe werkweek begint.

Met de zondag als gezamenlijke rustdag hebben we goud in handen, zonder dat de nieuwe coalitie dat lijkt te beseffen. Niet omdat iedereen dezelfde overtuiging heeft, maar omdat een gezamenlijke rustdag goed is voor de samenleving. Voor onze (mentale) gezondheid. Voor onze relaties en voor iedereen die behoefte heeft aan ruimte om los te komen van de drukte van alledag.

Daar staat de ChristenUnie Ridderkerk voor. Niet omdat wij dat aan anderen op willen leggen, maar omdat wij geloven dat niet alles wat kan, ook goed is voor de samenleving. Soms is de beste keuze niet om nóg een mogelijkheid toe te voegen, maar om bewust iets waardevols te bewaren.

Ruimte voor rust is wat ons betreft geen stap terug in de tijd. Het is misschien wel één van de verstandigste en meest vooruitstrevende keuzes die Ridderkerk vandaag kan maken.

Corstiaan Knape
Raadslid ChristenUnie Ridderkerk

Advertenties uit de krant